Youtube Twitter Facebook Rss

Αθλητικά

"Καθάρισε" ο Μαυροκεφαλίδης για τον Παναθηναϊκό!

14.05.2014 | 07:00
Με τον Λουκά Μαυροκεφαλίδη να πετυχαίνει 32 πόντους, ο Παναθηναϊκός έκαμψε δύσκολα την αντίσταση του ΠΑΟΚ μέσα στο ΟΑΚΑ, επικρατώντας με 89-83 και έκανε το 1-0 στα ημιτελικά της Basket League.

Έχοντας εξαιρετικά ποσοστά ευστοχίας, ο ΠΑΟΚ αιφνιδίασε στο πρώτο δεκάλεπτο τον Παναθηναϊκό, που έδειξε έλλειψη συγκέντρωσης τόσο σε άμυνα, όσο και σε επίθεση Οι γηπεδούχοι επέτρεψαν στους Θεσσαλονικείς να πάρουν αρκετά εύκολα ελεύθερα σουτ, Χαραλαμπίδης, Τσαϊρέλης και Κασελάκης «χτύπησαν» από την γραμμή του τρίποντου και το δεκάλεπτο έκλεισε με τον δικέφαλο του Βορρά να προηγείται με 31-21.

Στην δεύτερη περίοδο οι «πράσινοι» βελτιώθηκαν στην άμυνα, πήραν καλάθια από Μαυροκεφαλίδη και Διαμαντίδη... ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΔΩ