Youtube Twitter Facebook Rss

Αθλητικά

Πρόκριση.. τίτλου στο ΟΑΚΑ – Ο Παναθηναϊκός “τελείωσε” τον Ολυμπιακό

23.12.2013 | 22:39
Την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου πήρε ο Παναθηναϊκός, που επικράτησε στο ΟΑΚΑ του Ολυμπιακού με 67-59, βάζοντας έτσι τέλος στο σερί 23 νικών των “ερυθρόλευκων”. Τα ριμπάουντ καθοριστικός παράγοντας για την έκβαση του ντέρμπι – Στις 9 Φεβρουαρίου ο τελικός κόντρα στον Άρη

Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε με τους... καλύτερους οιωνούς, αφού λίγο πριν το τζάμπολ έσκασε μια κροτίδα δίπλα από τον πάγκο του Ολυμπιακού, με τον διαιτητή Σχοινά να στέλνει τους “ερυθρόλευκους” στα αποδυτήρια.

Ο ημιτελικός ξεκίνησε έτσι είκοσι λεπτά μετά την προκαθορισμένη ώρα, με τον Παναθηναϊκό να παίζει καλή άμυνα, να υπερέχει κάτω από τα δυο καλάθια και τον Ολυμπιακό να είναι άστοχος από τα 6,75μ. Η είσοδος του Παππά και οι διαδοχικοί του πόντοι έδωσαν... ενέργεια το τριφύλλι”, που έκλεισε το δεκάλεπτο προηγούμενο με 20-16

Οι δυο ομάδες μπήκαν νωχελικά στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τους φιλοξενούμενους όμως να είναι πιο εύστοχοι από το τρίποντο. Οι Πειραιώτες απέκτησαν... ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΚΛΙΚ ΕΔΩ