Επιλέξτε Σώμα: Color 1 Color 2 Color 3
Youtube Twitter Facebook Rss

ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Πρώτος ο Στρατός Ξηράς στο Πρωτάθλημα Βόλεϊ

31.05.2018 | 09:00
Η Ομάδα του ΣΤΡΑΤΟΥ ΞΗΡΑΣ ειναι η νικήτρια των αγώνων Πρωταθλήματος Πετοσφαίρισης Ανδρών Ενόπλων Δυνάμεων και Σωμάτων Ασφαλείας έτους 2018. που έγιναν από 21 έως 25 Μαΐου 2018 στο Κλειστό Γυμναστήριο του Κερατσινίου «Παύλος Μπακογιάννης» .

Η διοργάνωση των αγώνων είχε ανατεθεί στο Γρ. Αθλητισμού του Αρχηγείου Λιμενικού Σώματος – Ελληνικής Ακτοφυλακής, υπό την εποπτεία του Γενικού Επιτελείου Εθνικής Άμυνας/Γραμματεία ΑΣΑΕΔ.

Η ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΟΜΑΔΩΝ :

1η θέση ΣΤΡΑΤΟΣ ΞΗΡΑΣ
2η θέση ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΟ ΣΩΜΑ
3η θέση ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ
4η θέση ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ
5η θέση ΛΙΜΕΝΙΚΟ ΣΩΜΑ-ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΚΤΟΦΥΛΑΚΗ.

Ειδικότερα τα αποτελέσματα Αγώνων Πετοσφαίρισης Ανδρών Ενόπλων Δυνάμεων & Σωμάτων Ασφαλείας 2018 είναι τα εξής: 

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΔΕΥΤΕΡΑ 21/5/2018
09׃30 Λ.Σ.-ΕΛ. ΑΚΤ. – Σ.Ξ. 0-3
11׃30 Π.Α. – Π.Σ. 1-3

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΡΙΤΗ 22/5/2018
09׃30 Σ.Ξ. – Π.Σ. 3-0
11:30 Λ.Σ.-ΕΛ. ΑΚΤ. – ΕΛ.ΑΣ. 1-3

3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΕΤΑΡΤΗ 23/5/2018
09׃30 ΕΛ.ΑΣ. – Σ.Ξ. 0-3
11:30 Λ.Σ.-ΕΛ. ΑΚΤ. – Π.Α. 0-3

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΜΠΤΗ 24/5/2018
09׃30 Π.Α. – ΕΛ.ΑΣ. 3-2
11׃30 Π.Σ. – Λ.Σ.-ΕΛ. ΑΚΤ. 3-1

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 25/5/2018
09׃30 Σ.Ξ. – Π.Α. 2-3
11׃30 ΕΛ.ΑΣ. – Π.Σ. 3-2

Τους αγώνες τίμησαν με την παρουσία τους οι εξής εκπρόσωποι των επιτελείων:

. Ο Υποναύαρχος Λ.Σ. ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΣ Ιωάννης Διοικητής 1ης Περιφερειακής Διοίκησης Λιμενικού Σώματος – Ελληνικής Ακτοφυλακής, ως εκπρόσωπος του Αρχηγείου του Λιμενικού Σώματος-Ελληνικής Ακτοφυλακής.
. Ο Ταξίαρχος ΠΑΠΠΑΣ Γεώργιος, ως εκπρόσωπος της Διεύθυνσης Αστυνομίας Πειραιά.
. Ο Συνταγματάρχης ΖΗΚΟΣ Θεόδωρος και ο Συνταγματάρχης ΒΑΪΔΑΝΗΣ Αθανάσιος ως εκπρόσωποι του Γενικού Επιτελείου Στρατού.
. Ο Αστυνομικός Διευθυντής ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ Κωνσταντίνος ως εκπρόσωπος της Ελληνικής Αστυνομίας.
. Ο Επισμηναγός ΧΡΥΣΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ Νικόλαος ως εκπρόσωπος του Γενικού Επιτελείου Αεροπορίας.


Όπως ανακοίνωσε το Υπουργείο Ναυτιλίας η σύνθεση της ομάδας του Λ.Σ. – ΕΛ.ΑΚΤ. ήταν:

Αρχηγός Ομάδας: Αρχ/στής Λ.Σ. Ντίνας Ντινάκος Ευστάθιος
Σύνθεση Ομάδας: Προπονητής : Κ/στής Λ.Σ. Ουτζής Γεώργιος
Αθλητές : 1. Ανθ/ρχος Λ.Σ. ΜΗΝΟΥΔΗΣ Βασίλειος
2. Αρχ/στής Λ.Σ. ΚΑΤΣΕΛΗΣ Αθανάσιος
3. Αρχ/στής Λ.Σ. ΜΑΚΡΥΓΙΩΡΓΟΣ Σαράντης
4. Αρχ/στής Λ.Σ. ΚΑΛΑΪΤΖΙΔΗΣ Ιωάννης
5. Αρχ/στής Λ.Σ. ΤΟΖΙΔΗΣ Αναστάσιος
6. Αρχ/στής Λ.Σ. ΜΟΥΛΟΣ Θεόδωρος
7. Κ/στής Λ.Σ. ΜΠΕΚΙΑΡΗΣ Θεόδωρος
8. Κ/στής Λ.Σ. ΓΑΛΑΤΣΑΝΟΣ Χρήστος
9. Λ/Φ ΧΡΗΣΤΑΡΑΣ Παύλος
10. Λ/Φ ΣΠΑΛΑΣ Μ. - Γ. 

 

Στην ίδια κατηγορία

ΣΧΟΛΙΑ